Artizanat e Krishtlindjeve. Reja e Santa Claus bërë nga eva gome

Nëse mendojmë rreth Krishtlindje dhe në Santa Claus, gjithnjë më vjen në mendje renë me hundë të kuqe. Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni duke ricikluar rrotullat e kartonit, është perfekte ta bëni atë në shkollë ose në shtëpi gjatë pushimeve.

Materiale për të bërë renë e Santa

 • Rrotull letre higjienike
 • Gome eva me ngjyra
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • rregull
 • Sytë e lëvizshëm
 • Shënues të përhershëm
 • Pompone
 • Pastrues tubash
 • Flokët e dëborës

Procedura për të bërë renë e Santa

 • Për të filluar ju duhet të matni lart rolin.
 • Pritini një copë gome eva për të rreshtuar plotësisht rrotullën.

 • Pritini këto pjesë që do të jenë veshët dhe ngjisni pjesën me ngjyrë lëkure në majë të asaj kafe.
 • Tjetra, ngjitni veshët në anët e renë tonë.
 • Përgatitni pastruesit e tubave ngjyrë kafe për t'u formuar brirët.

 • Dele pastruesin e tubit në gjysmë dhe prerë atë.
 • Pastaj prerë përsëri në gjysmë dhe do të kesh katër pjesë të vogla.
 • Rrotulloni pjesët e vogla në dy ato të mëdha dhe brirët do të formohen.
 • Ngjitni brirët brenda rrotullës së letrës higjienike.
 • Vendi dy sy lëvizës në fytyrën e rerave.

 • Tani ngjitni një pom pom të madh të kuq që do të jetë hundë
 • Me shënues të përhershëm të zi bëni detajet e qerpikët dhe gojën.

 • Për të dekoruar renë edhe më shumë unë jam duke shkuar për të vënë këto dëborë.
 • Ju mund të bëni dëborë me stërvitje të dëborës ose të blini konfeti që është bërë tashmë me këtë formë.

Dhe kështu ne kemi mbaruar renë tonë Santa Claus, ju mund ta vendosni në tryezën tuaj ose të bëni shumë dhe të formoni një sajë me Santa Claus dhe do të jetë shumë mirë.

Dhe nëse ju pëlqen rera e Krishtlindjeve, unë ju propozoj këtë rast ju jeni i sigurt për të dashur atë.

Mos harroni të më dërgoni një foto përmes ndonjë prej rrjeteve të mia sociale nëse e bëni këtë zanat. Mirupafshim !!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.