Riciklimi i zanateve për Krishtlindje. Burrë dëbore

Nëse flasim Krishtlindje nuk mund të harrojmë për borën dhe natyrisht qirinjtë. Në këtë postim do t'ju tregoj se si ta bëni këtë, duke ricikluar një karton letre higjienike.

Materiale për të bërë burrë dëbore

 • Rrotull kartoni prej letre tualeti
 • Gome eva me ngjyra
 • Pastrues tubash
 • Pompone
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Ndjehet
 • Grusht gome Eva
 • Shënues të përhershëm

Procedura për të bërë burrë dëbore

 • Për të filluar ju duhet të matni rrotullën e letrës higjienike të jetë në gjendje të prerë një copë gome eva.
 • Vijëzoni rrotullën me copën e gomës eva që e ngjit atë me silikoni të nxehtë ose të ftohtë.
 • Përgatituni një pastrues tubash dhe dy pompone të ngjyrave që ju pëlqen më shumë.

 • Pritini një copë pastrues tubash dhe jepini këtë formë harku.
 • Ngjiteni atë në anët e rrotullës në kokën e kukullës.
 • Pastaj shtoni pomponet që do të jenë veshët e kukullës.
 • Pritini në të kuqe ndjerë një rrip që do të jetë shallin. Formojeni atë në një sqep në skajet.

 • Ngjiteni shallin në pjesën e pasme dhe lidhni një nyjë përpara.
 • Me shënues të përhershëm të zi pikturoj sytë.
 • Adds hunda e cila do të jetë një copë gome eva që imiton një karotë.
 • Bëni pika të zeza që do të jenë gojë dhe shkëlqeni sytë me një shënues të bardhë.
 • Përdorni një shënues portokalli për të tërhequr hijet në hundë.

 • Ju mund të vendosni si unë disa skuqje roze me shënues.
 • Për të përfunduar dekorimin e burrë dëbore që kam vendosur një yll vezullues e artë në pjesën e poshtme.

Dhe e keni gati burrin tuaj të dëborës duke ricikluar rrotullat e kartonit. Ato janë të shkëlqyera për të dekoruar shkollën ose ndonjë cep të shtëpisë tuaj.

Nëse ju pëlqen burrat e dëborës, Unë ju lë këto të tjerët që janë për të ngrënë ato dhe shumë e lehtë gjithashtu. Mirupafshim !!!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.