Gurë në formë lepuri të vogël

Gurë në formë lepuri të vogël

dekoroj gurë Është një nga idetë që pëlqejnë më shumë fëmijët. Mund ta bëjmë këtë zanat me një dekorim që të kujton disa lepuj të vegjëlAto janë origjinale dhe tërheqëse.

Do t'i lyejmë gurët, do t'i dekorojmë dhe disa prej tyre do të llakohen në mënyrë që ato të zgjasin shumë më gjatë. Të detaje te vogla që do të shtojmë do të jetë thelbësore që ju të bëni këta lepuj. Ti guxon?

Nëse ju pëlqen vërtet të dekoroni gurë, ne kemi këto ide për ju për të zgjeruar imagjinatën tuaj. Mos humbisni detaje për secilën prej tyre:

Kaktus guri
Artikulli i lidhur:
Kaktus guri
Artikulli i lidhur:
Si të dekoroni dhe pikturoni gurët tuaj
Domino me gurë
Artikulli i lidhur:
Bëni DIY: Domino me gurë
Gurë plazhi të pikturuar
Artikulli i lidhur:
Gurë plazhi të zbukuruar

Materialet që janë përdorur për gurët në formë lepuri:

 • Gurë të ricikluar, që janë të rrumbullakët.
 • Bojë akrilike në ngjyrë të bardhë, rozë ari dhe blu.
 • Furça të trasha dhe të holla.
 • Ngjitës me shkëlqim të madh
 • Llak me llak me shkëlqim.
 • Pompone me ngjyra të vogla.
 • Rrip i imët gurësh të shkëlqyeshëm.
 • Stufa të vogla të arta.
 • Gome beze beze.
 • Markera me ngjyra për të lyer këmbët.
 • Gërshërë.
 • Laps.

Ju mund ta shihni këtë manual hap pas hapi hap në videon e mëposhtme:

Hapi i parë:

I lyejmë gurët me bojë akrilike dhe me ndihmën e një peneli. Do t'i lyejmë me ngjyra të buta, si blu, rozë ose e bardhë. Lëreni të thahet mirë dhe lyeni sërish dy shtresa të tjera.

Hapi i dytë:

I lyejmë gurët rozë me ngjitës glitter.

Gurë në formë lepuri të vogël

Hapi i tretë:

Para se të thahet ngjitësi vendosim pomponët.

Gurë në formë lepuri të vogël

Hapi i katërt:

I lyejmë gurët blu me një vijë ngjyrë ari.

Gurë në formë lepuri të vogël

Hapi i pestë:

Përpara se boja e artë të thahet vendosim kunjat e arit. Marrim një rrip diamante dhe e vendosim në një nga gurët.

Hapi i gjashtë:

Gurët që nuk kanë ngjitës glitter i lyejmë me llakun e llakut glitter. E lëmë të thahet. Me pas dhe me pistolete silikoni hedhim nje pike dhe vendosim pomponet.

Gurë në formë lepuri të vogël

Hapi i shtatë:

I lyejmë këmbët me dorë të lirë, me formë të rrumbullakët. I presim dhe i lyejmë me markerët me ngjyrën përkatëse. Më pas me silikonin e nxehtë do t'i ngjisim mbi gurët. Lëreni të thahet mirë dhe keni mbaruar!


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.