15 vepra artizanale të lehta dhe argëtuese me rrotull letre

Mjeshtëri me rrotulla letre

Imazhi | Pixabay

Një material shumë i gjithanshëm dhe shumë i lehtë për t'u gjetur për të bërë vepra artizanale është kartoni. Përveç kësaj, ju lejon ta ricikloni atë për një përdorim të dytë dhe rezultati nuk mund të jetë më i mirë. Me karton mund të bëni vepra artizanale që janë birgueria të vërteta.

Në këtë postim ju tregoj 15 vepra artizanale me rrotulla letre e lehtë dhe argëtuese për të kaluar kohë argëtuese në shtëpi.

Ari polar me rrotull letre tualeti

Ariu Polar

Ndërmjet vepra artizanale prej letre ai i këtij ariu polar është një nga më të përgatiturit. Me të mund të argëtoni fëmijët një pasdite në shtëpi dhe gjithashtu të ricikloni rrotullat bosh të letrës higjienike që nuk shërbejnë më.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten? Rrotull kartoni bosh letre higjienike, karton të bardhë, shënues të zi, ngjitës, gërshërë dhe sy artizanale.

Procesi është shumë i thjeshtë. Do t'ju duhet vetëm të vizatoni disa pjesë të ariut në karton dhe të tjerat për t'i bërë në karton që më pas do t'i ngjisni sipër pranë syve. Sa e thjeshtë! Ju mund të shihni se si është bërë në postim Ari polar me rrotull letre tualeti.

Xhami spiun pirate me kartona rrotull letre higjienike

Piratët e spiunazhit

kjo spyglass për të luajtur piratët Është një tjetër nga punimet më të thjeshta dhe më qesharake me role letre që mund të përgatisni. Përveç kësaj, ju do të ndihmoni edhe për t'u kujdesur për mjedisin duke ricikluar kartonin për të bërë një lodër për fëmijët.

Materialet që do t'ju duhet të merrni për të bërë këtë gotë spiune janë: dy kartona me rrotulla letre higjienike, markera me ngjyra ose letra krep për të mbështjellë kutitë nëse preferoni t'i dekoroni në një mënyrë tjetër dhe ngjitini.

Në postim Xhami spiun pirate me kartona rrotull letre higjienike Do të gjeni një video tutorial që do t'ju mësojë të gjitha hapat për ta bërë atë që në fillim.

Filxhan çaji

Turi prej kartoni

Për ato ditë me erë dhe të ftohta kur nuk keni dëshirë të dilni nga shtëpia, një mënyrë e mirë që fëmijët të argëtohen dhe të kalojnë mirë është duke bërë të tyren. set për filxhanë çaji.

Kjo është një nga punimet me rrotulla letre për të cilën fëmijët do të kenë nevojë për ndihmën tuaj, veçanërisht nëse janë të vegjël sepse disa pjesë duhet të priten me gërshërë dhe të tjera të ngjiten me silikon të nxehtë dhe mund të mos kenë mjaft shkathtësi për t'i bërë. atë vetë.

Si materiale do t'ju duhen disa gjëra: Dy rrotulla kartoni me letër higjienike, bojëra për të dekoruar kartonin dhe silikoni i nxehtë. Në postim Filxhan me karton rrotull letre higjienike ju mund të shihni se si bëhet hap pas hapi.

Pirat kartoni

Pirat kartoni

Dhe nëse më parë do të shihnim se si të bënim një spyglass pirate, këtë herë do të shohim se si të bëjmë një të frikshëm pirat kartoni me një rrotull letre higjienike. Kjo lodër do të jetë plotësuesi i përsosur për një pasdite shumë aventureske!

Çfarë materialesh duhet të merrni për ta bërë këtë pirat? Një rrotull letre higjienike prej kartoni, markera me ngjyra, letër ndërtimi e zezë, një sy artizanal, laps, gërshërë dhe ngjitës kartoni.

Ky pirat prej kartoni është shumë i lehtë për t'u bërë dhe nuk do të marrë shumë kohë. Fëmijët mund të luajnë menjëherë me të dhe të imagjinojnë një mijë aventura. Në postim Pirate me rrotull letre higjienike ju mund të shihni udhëzimet.

Pulla me forma gjeometrike

Pulla me rrotulla letre

L pulla me forma gjeometrike Ato janë një nga zanatet më të thjeshta dhe më të lehta me rrotull letre që mund të kryeni. Ideale për të luajtur me fëmijët e vegjël dhe për t'u mësuar atyre forma dhe ngjyra të ndryshme gjeometrike.

Nuk do t'ju duhen shumë gjëra për të luajtur me këto pulla. Vetëm disa kuti letre higjienike për të krijuar forma gjeometrike dhe bojëra që do të qëndrojnë të lagura për ca kohë në mënyrë që të stampohen në letër.

Dëshironi të dini më shumë për këtë zanat? Mos e humbisni postimin Forma gjeometrike për të vulosur me rrotulla letre higjienike.

Elefant prej kartoni

Elefant prej kartoni

Kartoni jep shumë lojë kur krijoni vepra artizanale me rrotulla letre të ngjashme me kafshët. Nëse kemi parë një ari polar më parë, këtë herë do të bëjmë një të bukur elefant kartoni.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të marrë? Shumica prej jush do t'i kenë në shtëpi. Esenciale janë kutitë e rrotullave të letrës higjienike, një shënues i zi, një ngjitës dhe një palë gërshërë. Nëse nuk keni sy artizanal do t'ju duhet t'i blini ose mund t'i zëvendësoni duke i lyer vetë në karton.

Në postim Elefanti me rrotulla letre tualeti #yomequedoencasa Ju keni të gjitha hapat për të bërë këtë zanat argëtues me të vegjlit.

Superheroes prej kartoni

Superheroes prej kartoni

Përveç kafshëve, personazhe të tjerë që mund të bëhen me kuti letre higjienike janë: Superheros kaq ne mode kohet e fundit. Spiderman, Batman, Superman, Wonderwoman… ka shumë mundësi! Të vegjlit me siguri do të pëlqejnë të bëjnë një koleksion të vogël superheronjsh.

Cilat janë materialet që do t'ju nevojiten? Marrë shënim! Për ta bërë këtë manual, do t'ju duhet të gjeni tre tuba kartoni, bojë akrilike me ngjyrë, shënues të zi, lapsa, furça të trasha dhe të holla, copa kartoni me ngjyrë, silikon të nxehtë dhe gërshërë.

Nëse dëshironi të shihni se si bëhen hap pas hapi, klikoni në postim Superheroes prej kartoni. Ju madje keni një video tutorial atje!

Princeshat e kartonit

Princeshat e kartonit

Një tjetër ide shumë argëtuese për të bërë vepra artizanale me rrotulla letre janë këto të bukura princeshat e kartonit. Ata kërkojnë pak më shumë punë në krahasim me figurat e kafshëve dhe superheronjve, por do të kaloni shumë mirë duke i bërë së bashku me fëmijët.

Për të dekoruar kukullat do t'ju nevojiten: bojë akrilike, lesh, kartona letre higjienike, pëlhurë tutu me ngjyrë pastel, markera me ngjyra, gome të vogla, një vrimë të vogël, silikon të nxehtë me armën tuaj dhe disa gjëra të tjera.

Për të parë se si është bërë, në postim Princeshat e kartonit Do të gjeni një video tutorial që do t'ju shpjegojë hap pas hapi në mënyrë që të mos humbisni detaje.

Kështjellë e thjeshtë me rrotulla letre tualeti

kështjellë kartoni

Nëse ju ka mbetur pak karton nga rrotullat e letrës higjienike që keni përdorur në vepra artizanale të tjera, mund t'i ruani për ta bërë këtë. kështjellë e vogël kaq e thjeshte.

Furnizimet që do t'ju nevojiten janë rrotulla letre higjienike, shënues i zi dhe gërshërë. Asgje me shume! Në postim Kështjellë e thjeshtë me rrotulla letre tualeti Ju keni të gjitha udhëzimet për të bërë këtë zanat minimalist në një kohë të shkurtër.

Dylbi për më aventurierët

dylbi me rrotulla letre

Një tjetër nga punimet me role letre që mund të bëni me kartonin e mbetur të letrës higjienike janë këto shumë të bukura. dylbi për më aventurierët.

Materialet që do t'ju nevojiten për të bërë këtë zanat janë: dy kartona me rrotull letre higjienike, karton me ngjyrë, spango, gërshërë, ngjitës, markera dhe një vrimë letre. Me pak imagjinatë mund t'i personalizoni si të dëshironi.

Këto dylbi Ato janë shumë të lehta për t'u bërë kështu që nuk do t'ju marrë shumë kohë. Ideale për të bërë në çdo kohë të lirë me fëmijët në shtëpi.

Lepur kartoni dhe kartoni

Lepuri prej kartoni

Përveç elefantëve dhe arinjve polarë, një kafshë tjetër që mund ta rikrijoni me një letër higjienike prej kartoni është kjo miqësore. Conejo. Mund të bëhet me materiale shumë elementare si karton letre higjienike, karton me ngjyra, ngjitës, gërshërë dhe markera me ngjyra.

Në vetëm 4 hapa do ta keni gati! A dëshiron ta shohësh? Në postim Lepur kartoni dhe kartoni i keni të gjitha detajet.

Macet e bëra nga tuba kartoni

Macet e bëra nga tuba kartoni

Një mënyrë shumë kreative për të përfituar nga kutitë e letrave të zbrazëta të tualetit është të montoni këtë shumëngjyrëshe. mace me tuba kartoni. Do t'ju lejojë të keni të organizuar shumë mirë të gjitha stilolapsat dhe markerët e fëmijëve në tryezën tuaj. Është gjithashtu një zanat shumë argëtues që mund ta bëjnë vetë me pak ndihmë nëse ngecin.

Ju mund ta personalizoni zanatin sipas dëshirës tuaj. Lyerja ose rreshtimi i tij me kartona metalike ose glitter. Si materiale ju nevojiten karton me ngjyra, pastrues tubash, markera me ngjyra, gërshërë, stilolapsa, etj. Ju mund të shihni pjesën tjetër dhe si bëhet në postim Macet e bëra nga tuba kartoni.

Mace mbajtëse lapsesh

Mace me karton

Një tjetër version më minimalist i zanatit të mëparshëm është kjo mace pa ngjyrë me mbajtës lapsash. Një nga zanatet më të lehta për t'u bërë me rrotull letre. Nuk do t'ju duhet të investoni shumë kohë. Në vetëm disa hapa do të keni një mace mbajtëse lapsesh fantastike dhe stilolapsat e mbledhura dhe të porositura.

Materialet që do t'ju nevojiten janë: kartona me rrotulla letre higjienike, markera me ngjyra, silikoni i nxehtë, sy artizanale dhe gërshërë. Ju mund të shihni se si është bërë në postim Mace mbajtëse lapsesh.

Dragon me karton rrotull letre higjienike

Dragoi me karton

Me karton mund të bëni edhe punime me rrotulla letre që duken si kukulla. Në këtë rast, koka e një dragoi.

Përveç kalimit të kohës super argëtuese duke bërë këtë zanat, fëmijët do të mund të luajnë edhe me të kur ta mbarojnë. Një ide e mrekullueshme për t'ju argëtuar gjatë gjithë pasdites. Materialet që do t'ju nevojiten janë: letër kartoni, letër krep, lesh, sy artizanale, gërshërë dhe ngjitës.

Në postim Dragon me karton rrotull letre higjienike Ju mund të shihni të gjitha udhëzimet për të krijuar këtë dragua shumëngjyrësh.

Raketa hapësinore me tuba kartoni

Raketa hapësinore me tuba kartoni

Së fundi ju prezantoj këtë zanat fantastik për të dekoruar dhomat e fëmijëve apo që të vegjëlit të luajnë për pak kohë. A raketë shumëngjyrëshe hapësinore e bërë me tuba kartoni.

Materialet që do t'ju duhen janë dy tuba kartoni të gjatë, fletë letre dekorative, karton me ngjyra, gërshërë, lapsa dhe disa gjëra të tjera që mund t'i zbuloni në postim. Raketa hapësinore me tuba kartoni. Aty do të gjeni edhe një video tutorial që do t'ju tregojë hap pas hapi se si ta bëni atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.