Fshi fshesa për të dekoruar në Halloween

Përshëndetje të gjithëve! Ne ju sjellim një zanat tjetër për të dekorojeni në Halloween dhe me elementë natyralë: fshesë shtrigash.

Dëshironi të shihni se si ta bëni?

Materialet që do të na duhen për të bërë fshesën e shtrigave tona për t'i dekoruar në Halloween

 • Degë të thata me madhësi të ndryshme që mund t'i marrim nga kopshti ynë ose nga fusha si në rastin tim.
 • Një copë litar ose litarë të ndryshëm ose pëlhura të zeza, vjollcë ose portokalli, çfarëdo që të keni në shtëpi.
 • Gërshërë të mëdha të krasitjes

Duart në zanat

 1. Gjëja e parë është të eliminojmë të gjitha gjethet e thata që mund të kenë degët që kemi zgjedhur.
 2. Atëherë do të gjejmë se çfarë është dega më e trashë që nga ajo do të jetë doreza e fshesës së shtrigës sonë.

 1. Ne do të thyejmë dhe veçojmë degë të ndryshme dhe do t'i rregullojmë me kujdes rreth njërës skaj të degës së trashë. Duhet merrni një bisht fshesë me vëllim kështu që mos kini frikë të vendosni shumë thupra, aq më shumë më mirë. Pasi t’i kemi rregulluar siç duam, ne do t'i rregullojmë degët mirë duke mbështjellur copën e litarit dhe duke e lidhur mirë.

 1. me gërshërë të mëdha të krasitjes le të shkojmë në formësim fshesa jonë. Ne prerë degët që dalin më shumë nga anët dhe fundi i bishtit. Për të bërë një fshesë më të bukur, ne mund të zgjedhim ta formojmë atë në dy mënyra: largimi fund i drejtë ose në formë sqepi.

 1. Për të mbushur fshesën tonë Mund të vendosim në litar një copë pëlhure të një ngjyre të errët ose portokalli.

Dhe gati! Tani mund të zbukurojmë shtëpinë ose hyrjen tonë me fshesën e kësaj shtrigash.

Ne mund ta shoqërojmë këtë zanat me një shtriga e shtypur nën fshikëzën e derës, nga një Mace e zezë bërë nga kartoni, një kungull ose ndonjë element që lidhet me shtrigat dhe Halloween.

Shpresoj të gëzohesh dhe të bësh këtë zanat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)